Hakkımızda

kurumsal

Hidkom Mühendislik 1997’de kurulmuştur. Firma kuruluşundan günümüze kadar özellikle Hidrolik Bağlama Kalıpları, Fikstürleri, Aparatları konusunda öncü rol oynayarak hidrolik sıkma sistemleri teknolojisinin Türkiye’de bilinmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Firma konusunda Dünyanın en önemli ve Etkin Alman, firmalarının Mümessilliğini yaparak en yenilikçi ve rekabetçi ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

Firmamız CNC Yatay İşleme merkezleri (HMC) Dik İşleme Merkezleri (VMC), CNC Tornalar, Çok eksenli CNC Tezgâhlar, Özel amaçlı CNC veya Manuel makinalar için hidrolik, mekanik ve elektrikli parça sıkma ve sabitleme çözümleri sunmaktadır. Bununla beraber daha kapsamlı mühendislik ve çözüm gerektiren CNC İmalat Hücreleri (Production Cell) CNC Transfer Hatları, CNC tezgahlara entegre edilmiş Robot ile veya Robotlu İmalat, Otomasyon sistemlerinde parça sıkma entegrasyonu gibi konularda son derece başarılı ve tecrübelidir.

Aynı zamanda CNC Makinalarda, Preslerde Robotik uygulamalarda, otomasyon sistemlerinde ürüne bağlı değişen kalıp, fikstür, aparat gibi elemanların hızlı ve doğru bağlanması ile ilgili hızlı kalıp bağlama sistemleri, SMED, QDC, Zero Point, sistemlerle de sonsuz sayıda çözüme sahip ve tecrübeliyiz.

Firmamız CNC Talaşlı imalat ile ilgili, başta CNC Makina İmalatçıları, Otomotiv Sanayi, Uzay ve Havacılık Sanayi, Medical Endüstrisi, Robotik Endüstrisi, Makina İmalat Sanayi, Savunma Sanayi, Ağır Vasıta ve İş Makinaları Sanayi gibi, birçok sektöre hizmet vermektedir.

Faaliyette olduğumuz yaklaşık 20 yıllık süreçte, alanındaki dünyanın en yeni teknolojilerini Türkiye’deki sanayicilerimiz ile buluşturmanın verdiği heyecan ile önümüzdeki yıllar içerisinde de gelişmekte olan bütün sektörler için konusunda da yeni teknolojilerimizi, müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Satış öncesi olduğu kadar, satış sonrası servis hizmetlerimizde de Türkiye genelinde alanında uzman çalışanlarımız ile maksimum müşteri memnuniyetinin sağlanmasını hedeflemekteyiz.