Romai Çok Milli Fırça Kafaları Verimlilik ve Yüksek Çapak Alma Sağlar

SEMA döner çapak alma makinelerinde ROMAI çok milli fırça kafaları verimlilik ve yüksek çapak alma kalitesi sağlar. Frekans kontrollü hız ve ters yönde dönen fırçalar ile kenarlar, delikler vb. düz yüzeylerde eşit şekilde çapak alınır.

Makine üreticisi SEMA için ROMAI’nin çok milli kafaları ve açılı kafaları birkaç yıldır Yukarı Avusturyalıların müşterileri için özel işleme çözümleri gerçekleştirdikleri modüler bileşenlerdir. Traunkirchen’deki SEMA’da işleme sistemlerinin satışından sorumlu olan Dipl.-Ing. Reinhard Wagner, “Modüler sistemimizde aşağı yukarı modüller gibi kullanılıyorlar, ancak her bir çoklu iş mili veya açılı kafa iş parçası için özel olarak tasarlanıyor” diye açıklıyor. Örnek olarak, çoklu iş mili kafalarının disk taretlerindeki diğer takımlarla birlikte genellikle üretkenliği ve makine kapasitesini artırdığı çift taraflı uç işleme sistemlerinden bahsediyor. Tek bir besleme hareketi ile gerçekleştirilen birkaç işleme operasyonunu birleştirirler. Böylece uygulama olanakları neredeyse sınırsızdır: İster delme, diş açma, havşa açma, raybalama, delik açma, frezeleme veya çapak alma olsun.

Romai çok milli fırça kafaları (başlıkları)
Romai çok milli fırça kafaları (başlıkları)

Dört fırçalı en yeni çok milli fırçalama kafasını geliştirmeye başlamamızın amacı da esasen çeşitli işlemlerin kombinasyonudur” diye ekliyor SEMA’da mekanik çapak alma çözümleri uzmanı olan Michael Glück. Bu uygulama alanında da, müşteri gereksinimlerine göre standart bileşenlerden uç, döner indeksleme ve özel çapak alma sistemleri üretilmektedir. Çoklu fener mili kafaları daha sonra örneğin döner tablalar üzerindeki iş istasyonlarıdır. Ancak buradaki özel gereksinim, bir istasyondaki fırçaların saf olarak çoğaltılmasının verimliliği artırması, yani döngü süresini azaltmasıdır, ancak kullanılan fırçaların dönüş hızı ve her şeyden önce dönüş yönü de çapak alma sonucu için belirleyici öneme sahiptir. Bir süredir burada ROMAI’nin çift iş mili kafaları kullanılıyor, bu da iş istasyonlarının sayısını uygun şekilde azaltıyor ve böylece hem yatırımdan hem de yerden tasarruf sağlıyor.

Bununla birlikte, çoklu fener mili özelliğinin avantajlarından daha fazla yararlanmak için, birkaç, bu durumda dört, fırça ile donatılabilen, ancak fırçaların aynı anda zıt yönlerde (iki sağ, iki sol) döndüğü bir çoklu fener mili başlığı geliştirilmiştir. Yeni çok milli fırça kafası frekans kontrollüdür ve farklı hızlarla işleme görevine, yani parçadaki çapak kalınlıklarına uyarlanabilir. Başlığın kendisi 450 rpm’ye kadar ve fırçalar da buna uygun olarak 1.000 ila 3.000 rpm’de döner.

ROMAI fırça başlıkları verimlidir ve özellikle çapaksızlık açısından artan kalite standartları ile ilgili olarak müşterilerimizin gereksinimlerini karşılamaktadır,” diye onaylıyor Glück.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir