Multi Spindle Başlıklar Döngü Süresinden Tasarruf Sağlar

Çok milli kafaların rasyonalizasyon potansiyeli, özellikle orta ila büyük ölçekli serilerde belirgindir. Geleneksel, sıralı üretim süreçlerine kıyasla %50-90 döngü süresi tasarrufu nadir değildir.

Çok milli kafaların genel avantajı, birkaç işleme işleminin tek bir işlem adımında birleştirilmesidir. Delme, raybalama veya kılavuz çekme ile frezeleme veya fırçalama işlemleri gibi işlemler ve farklı işlemlerin kombinasyonları için idealdirler.

Romai multi spindle kafa - çok milli başlık
Romai multi spindle kafa – çok milli başlık

Zamandan tasarruf, çok milli kafaları kullanmak için önemli bir argümandır. Bununla, birkaç iğ ile eşzamanlı işleme nedeniyle daha kısa birincil işlem süreleri ile rasyonelleştirme etkisi yaratılır. Ancak delme ve diş açma gibi sıralı işlemlerle takım değiştirme sürelerinden kaçınılarak zaman tasarrufu da yapılabilir ve bu nedenle döngü süreleri önemli ölçüde azaltılabilir.

ROMAI’nin çok milli kafaları planlanan uygulamaya mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır ve örneğin torna tezgahlarında, işleme merkezlerinde, büyük ölçekli makinelerde ve ayrıca geleneksel matkaplarda da kullanılabilir.

Spesifikasyonlar genellikle ilgili bileşen ve işleme gereksinimlerinden kaynaklanır. Konstrüksiyon ve genel iş mili ve dişli tasarımı için, ROMAI’nin çok milli kafalarıyla sunduğu çok yüksek hassasiyetleri odak noktasıdır. Bu, iş parçasında çok düşük konum toleranslarının büyük proses güvenilirliği ile üretilebileceği anlamına gelir. Altmış yıldır, dünyanın her yerindeki müşteriler ROMAI çok iğli kafalardan yararlanmaktadır. Paranın karşılığı ve güvenilirlik tam olarak doğru olduğundan, bu temel bileşenler için bir ortak olarak ROMAI’ye güveniyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir